TARİHÇE


30 yıllık köklü bir geçmiş...

SİNTAŞ Tasarım Yapı A.Ş. temelleri, 1989 yılında Ankara’da atıldı.

30 yıldır bu sağlam temellerin üzerinde yükselen SİNTAŞ, altına imzasını attığı her projenin, Türkiye’yi ve ülkemiz insanını temsil ettiği bilinciyle başarılı hizmetlerini inşaat sektörüne yayarak, istikrarlı bir şekilde büyüyor.

Bu sayede ülkemizin gelişiminde etkin bir rol oynuyor; sosyal ve ekonomik kalkınmamıza, refahımıza önemli katkılarda bulunuyor.

Sektörün Türkiye ve dünya çapında bir oyuncusu olmak, değişen dinamiklere optimum çözümleri sunmak için sürekli olarak teknolojisini yeniliyor ve bilgi birikimini ilerilere taşıyor. Öğrenmek, araştırmak, geliştirmek, yenilenmek ve bu birikimleri en uygun koşullarda hayata geçirmek, SİNTAŞ’ın temel hedefleri arasında yer alıyor.

SİNTAŞ İnşaat, Türkiye'nin dört bir yanında birçok konut, villa, iş merkezi, alışveriş merkezi, turizm ve spor tesisleri, sağlık ve kültür merkezleri, okul gibi üstyapı projeleri gerçekleştiriyor. Diğer yandan, inşaat sektöründe kullanılan prekast eleman gibi yapı bileşeninin üretimini de gerçekleştirmektedir. Yüksek SİNTAŞ kalitesindeki bu ürünler, kanıtlanmış rekabet güçleriyle hem iç hem de dış pazarda aranan ürünler haline gelmiştir.

Sektördeki çalışmalarını Türkiye ile sınırlı tutmak istemeyen SİNTAŞ, sağlam ve istikrarlı bir grafik çizerek Körfez ülkelerinde de tercih edilen, başarılı ve güvenilir bir marka olmak için Birleşik Arap Emirlikleri ve Danimarka merkezli firmalar ile ortaklık yapmaktadır. Bunun için UAE'nin köklü ve saygın ailelerinden olan Sheikh Khalifa Bin Khalid Bin Ahmed Bin Hamed'in sahibi olduğu Royal Diamond Plus Companies Representation LLC firması ile Abu Dhabi ve Dubai'de SINTAS International General Contracting LLC (License No: CN-2177344) kurmuştur. Öte yandan İngiltere menşeili MCJ Invest Limited firması ile de iş ortaklığı kurulmuştur.